Novinky

Novinky
31.5.2013
Dan

Zajímavost: Stěhování v Japonsku

8.5.2012
Dan

Zajímavost: Mechanická mula

8.5.2012
Dan

Na základě připomínek našich zákazníků jsme zvýšili ochranu jejich osobních údajů.

Detaily aukcí, které byly uzavřeny před více než jedním měsícem, nyní může vidět pouze její autor a výherce (po přihlášení). Všem ostatním je zobrazena hláška "Aukce byla uzavřená před více než jedním měsícem, proto ji po přihlášení může vidět pouze její autor a výherce."

28.2.2012
Dan

Vážení zákazníci,

udělali jsme pár úprav na našich stránkách, aby lépe odpovídaly SEO požadavkům. Blíží se jaro a ním i hlavní stěhovací sezóna, tak bychom rádi naše služby nabídli většímu počtu zákazníků.

Doufáme, že úpravy příliš nenarušily zaběhaný standard, ve kterém Mula v posledním roce jela.

30.12.2011
Dan

Přidali jsme na naši úvodni stranu odkazy na Facebook. Pokud máte s našimi službami dobré zkušenosti nebo si myslíte, že je Mula přínostný projekt, klikněte prosím na tlačítko "To se mi líbí". Pokud znáte někoho, kdo by naše služby mohl potřebovat, doporučte nás.

7.11.2011
Dan
Dnes byla zadána aukce s pořadovým číslem 2000.
10.7.2011
Dan

Přidali jsme tlačítko +1 od Googlu. Pokud se vám Mula líbí, podpořte ji kliknutím na něj.

21.4.2011
Dan

Vážení přepravci,

na základě připomínek prepravujcz jsem do Muly přidal několik vylepšení, která by Vám měla usnadnit její používání:

Při zadávání ceny nabízené v aukci můžete využít pomocníka zobrazujícího čistou cenu (tedy celková cena bez naší naší provize). Pomocníka si můžete otevřít kliknutím na „+“ vpravo od nabízené ceny, zavřít se dá kliknutím na „-“. Můžete zadávat jak nabízenou, tak čistou cenu, ta druhá se okamžitě dopočítá. Zákazník vidí pouze nabízenou cenu, to zůstává beze změny.

Vlevo nahoru nad zadávání ceny jsem do aukčního formuláře přidal druhé tlačítko „Zpět“, abyste ho měli po ruce.

Vylepšil jsem řazení v tabulkách (zajímavé, moje, vyhrané, uzavřené aukce). Nyní lze každou tabulku řadit podle vybraných sloupců a Mula si řazení pamatuje i po odchodu na jinou stránku.

Máte-li další nápady na vylepšení, pište nám prosím přes formulář podpory.

27.2.2011
Dan

Vážení přepravci,

rozšířili jsme Vaše profily zobrazované zákazníkům u aukcí. Nově je zobrazováno:

  • výpis z ARESu
  • slovní hodnocení zákazníků

Z ARESu jsme vybírali jen obory relevantní pro přepravu a stěhování. Prosíme zkontrolujte, že jsme se nedopustili nějakých nepřesností nebo chyb.

Důvodem rozšíření profilů je snaha o lepší informovanost zákazníků, aby se mohli lépe rozhodovat při výběru jejich přepravce.

30.1.2011
Dan

Vážení,

spustili jsme Mulí wikipedii, kde shromažďujeme zkušenosti z provozu Muly. Wiki nyní obsahuje:

  • statistiky provozu a ilustrační případy použití Muly,
  • praktické rady ke stěhování.

Další texty budou následovat...

29.11.2010
Dan
Tipy na zajímavé weby: jak ušetřit nebo vydělat na stěhování

Technet doporučuje Mulu ve svém článku
Tipy na zajímavé weby: jak ušetřit nebo vydělat na stěhování.

 
Mula.cz

"Ať už se stěhujete do nového bytu, domu, kanceláře, anebo potřebujete převést nějaké věci z místa A na místo B, jistě se neobejdete bez správného dopravního prostředku. Určitě to navíc budete chtít pořídit i co možná nejlevněji. Pak zkuste web Mula.cz.

Podáte nabídku, specifikujete, co budete chtít kam stěhovat a kolik toho bude a čekáte. Zájemci z řad živnostníků, spedičních firem, ale i stěhovacích firem se pak o vaši zakázku mají možnost ucházet. Tím si zjednodušíte a urychlíte výběr přepravní firmy. Ve své podstatě jde o aukční portál – každý má možnost podat nabídku on-line a vy se pro některou z nich můžete svobodně rozhodnout. Služby Mula.cz jsou bezplatné. Jediným poplatkem je provize, kterou zaplatí přepravci ve výši 8% z koncové ceny zakázky získané výhrou v aukci."

15.11.2010
Dan

Vážení přepravci,

dne 18. listopadu 2010 skončil zkušební běh stránek www.mula.cz. Počínaje tímto datem Vám bude Mula.cz účtovat provizi ve výši 8% z ceny zakázky, avšak pouze u Vámi vyhraných a úspěšně realizovaných zakázek. Provizi zavádíme především proto, abychom mohli více investovat prostředky do oslovení a získávání nových zákazníků.

Provizi nebudeme účtovat v případech, kdy aukci vyhrajete, ale po té se chybou zákazníka přeprava nebo stěhování neuskuteční. Pokud tato situace nastane, prosím neprodleně kontaktujte tým Mula.cz pomocí formuláře Podpora. Pokud do 15 dnů od ukončení aukce nám tuto skutečnost neohlásíte, nebudeme schopni snížit fakturovanou částku o neuskutečněnou přepravu zaviněnou zákazníkem.

Daňové doklady (faktury) bude Mula.cz vystavovat bezprostředně po uplynutí daňového období, tj. kalendářního měsíce. První daňový doklad Vám bude vystaven v lednu 2011 za období od 18.11.2010 do 31.12.2010, pokud v tomto období budete realizovat zakázku prostřednictvím Mula.cz. Platby je možno realizovat:

  1. složenkou (platba dorazí do týdne)
  2. bankovním převodem (platba dorazí do 3 dnů)
  3. zabezpečným platebním portálem Raiffeisenbank přímo ze stránek Mula.cz (platba dorazí do 15 minut, podmínkou je firemní účet u Raiffeisenbank).
V případě neuhrazení faktury do 14 dnů přijdete o možnost vkládat nové nabídky. Existující nabídky zůstanou nedotčeny.

Provize a platby budou přehledně zobrazeny na záložce Můj Mula > Můj účet.

Pro více informací můžete kontaktovat našeho administrátora Mirka na čísle +420 608 643 731.

24.9.2010
Dan

Vážení přepravci,

na základě ohlasů našich uživatelů jsme v Mule provedli následující změny:

  • Formulář pro zadání stěhování má rozšířenou část "Doplňkové informace". Obsahuje předvolby pro otázky, které stěhováci kladli stále dokola. Nyní již nemusejí. Úprava by jim měla usnadnit cenové odhady.
  • U Vašich aktivních nabídek přibyl profil Vaší firmy a Vaše statistiky. Tímto Vás prosíme o vyplnění textového pole "Profil přepravce" ve formuláři "Můj profil". Uveďte tam velikost Vašeho vozového parku, rok založení Vaší firmy, druh pojištění nákladu a další zajímavé detaily. Několik našich zákazníků mělo prosbu, že by rádi měli více informací o přepravci, kterému svěřují svůj majetek.
  • Když už tam budete, můžete si nastavit, jak často chcete dostávat které zprávy - zda co nejdříve nebo 1x denně jako souhrnnou zprávu. Pravděpodobně nejužitečnější volbou bude změna, ať se zpráva o nabídce posílá ihned po jejím vložení konkurenčním přepravcem.

Doufáme, že Vám i Vašim potenciálním zákazníkům změny přinesou zlepšení práce s portálem Mula.
V případě dalších nápadů neváhejte a kontaktujte nás prostřednictvím formuláře "Podpora".

Váš Mula Team

15.9.2010
Dan

Vážení přepravci,

víte, že si můžete nechat zasílat nové poptávky každý den emailem? Stačí si vybrat, jaké Vás zajímají a zatrhnout "Zasílat e-mail " na stránce Zajímavé aukce. Budete tak mít výborný přehled o nových poptávkách.

 

12.6.2010
Pavlína

Tisková zpráva

Nový server MULA usnadní výběr nejlevnějšího přepravce

Praha, 12.6. 2010 – Nový internetový portál Mula.cz, který ode dneška zdarma slouží široké veřejnosti, výrazně zjednoduší a urychlí výběr přepravní firmy. Nejvíce jej uvítají ti, kdo chtějí něco převézt nebo přestěhovat a hledají levnějšího přepravce.

„Nový vyhledávač je přístupný nejen společnostem a podnikatelům, kteří potřebují přepravit své zboží, ale i malým zákazníkům, kteří se stěhují nebo chtějí převézt kus nábytku, a nemají čas telefonovat přepravním firmám a domlouvat se na cenách,“ vysvětluje jedna ze zakladatelů portálu Pavlína Škopíková, a dodává: „Výhodné pro ně je, že za tuto službu nebudou muset zaplatit žádný poplatek.“

Tato služba na trhu vyplní prostor, který zde vznikl v souvislosti s růstem obchodů na aukčních portálech jako je ebay nebo Aukro. Na Aukru se jen v loňském roce prodalo za 11 milionů korun předmětů, tedy o polovinu více než v roce 2008. U mnoha nabízených předmětů ale prodávající podmiňují prodej vlastní dopravou, což některé zájemce odradí. Server Mula.cz jim pomůže dopravu levně vyřešit.

Služba funguje na principu aukce. Na Mula.cz zákazníci uvedou, co a kam chtějí převézt, a počkají si na konkurenční cenové nabídky od přepravních a stěhovacích firem. Pro přepravce je internetový portál zajímavý v tom, že jim zpřístupní nové zakázky a případně pomůže vyplnit volné kapacity a vytížit automobily na zpátečních cestách. „Přepravní sektor stále ještě čelí klesající poptávce a období recese, která zasáhla zejména malé přepravce. Zakázky, které získají našim prostřednictvím, jim tak mohou pomoci toto období překlenout,“ uvádí Škopíková.

Během zkušebního provozu v měsících červnu a červenci budou služby na Mula.cz pro přepravce zcela zdarma. Po ukončení zkušebního provozu přepravci zaplatí provizi 8 %, avšak pouze z uskutečněných obchodů. Nabízení přepravních služeb a vyhledávání v databázi nových zakázek zůstane trvale bezplatné.

Kontakt pro média:
Pavlína Škopíková
podpora(zavináč)mula.cz
Mula s.r.o.

1.6.2010
Dan

Portál Mula je spuštěn v beta verzi.

Jedná se o verzi, která již má implementovanou hlavní funkcionalitu, nicméně nebyla dosud testována v ostrém provozu. Pokud nějaké chyby naleznete, informujte nás o nich prosím prostřednictvím formuláře v sekci Podpora. Beta verze Muly je sice bez garance, ale zato pro všechny uživatele zdarma.